O konieczności ułatwień dla przedsiębiorców – rozmowa M.Zuber, P.Palutkiewicz, J.Bondyra

2017-11-10, godz. 13:09,
kategoria: Komentarze

W poniedziałkowym programie „Ekonomia Raport” na antenie TV Republika o konieczności ułatwień dla przedsiębiorców rozmawiali Marek Zuber, Piotr Palutkiewicz (Instytut Instigos) oraz Jan Bondyra (Fundacja Republikańska).

Jak zauważał Palutkiewicz ”Sam dokument, który będzie wprowadzał „Konstytucję dla biznesu” będzie skutkował zmianami 200 ustaw. To pokazuje z jakim szeregiem przepisów muszą się spotykać przedsiębiorcy podczas bieżącej działalności. (…) Powinniśmy rezygnować z przepisów, które są zbędne oraz niepotrzebne i które jedynie utrudniają życie przedsiębiorcom. Poprzez takie działanie uda nam się wpłynąć na rozwój gospodarczy.”

Dodawał również, że „z perspektywy drobnego przedsiębiorcy, czyli na przykład sprzedawcy zniczy, istotne jest aby nie musiał przechodzić gąszczu przepisów, by raz do roku przez trzy dni pod cmentarzem, tymi zniczami handlować. Co prawda „Konstytucja dla biznesu” adresuje ten problem, czyli działalność przedsiębiorcy o obrocie do tysiąca złotych miesięcznie będzie mogła być prowadzona bez rejestracji, co jest na plus i cieszy. Z drugiej strony jestem sceptyczny i hamowałbym nastroje, że będzie tak cudownie, bo równocześnie pojawia się na przykład pomysł, że sprzedaż alkoholu po godz. 22 w Polsce będzie niedozwolona.”