Instigos poleca: Crowdfunding udziałowy dla startupów (i nie tylko)

2018-06-07, godz. 16:37,
kategoria: Aktualności

Instytut Instigos poleca pierwszą polską książkę o crowdfundingu udziałowym i jednocześnie praktyczny podręcznik dla spółek chcących korzystać z tej metody do gromadzenia kapitału. Jest to także dobra pozycja dla mikroinwestorów, chcących lokować swoje pieniądze w polskich przedsiębiorstwach wspierając ich rozwój.

Autorem książki jest Bartosz Filip Malinowski, założyciel think tanku WeTheCrowd.

Książka została wydana niezależnie, całkowicie za darmo – dla wszystkich w wersji do czytania online oraz na czytniki (formaty PDF, EPUB, mobi) i jest dostępna na stronie www.ecfdlastartupow.pl.

Idea książki to dzielenie się za darmo wiedzą potrzebną do rozwoju samodzielnego i pozbawionego patologii ekosystemu startupowego.

Część treści współtworzą użytkownicy – startupy, które mogą opowiedzieć swoją historię pozyskiwania kapitału (udaną bądź nieudaną) oraz podzielić się dobrą radą z resztą czytelników. Ma to stanowić crowdsourcingowe repozytorium dobrych praktyk dla startupów.

Na stronie znajdują się już historie i porady od startupów takich, jak Brand24 (Michał Sadowski), Listonic (Filip Miłoszewski), JadeZabiore (Piotr Kowalski), Brainly (Łukasz Haluch) czy Artura Kurasińskiego.

Podręcznik prowadzi spółkę przez proces przygotowania, prowadzenia i zamknięcia emisji crowdfundingu udziałowego przy wsparciu komentarzy ekspertów (prawników, właścicieli platform) oraz spółek, które organizowały już swoje emisje z sukcesem, w tym m.in. Migam, JustChopped, Kunagone, Inne Beczki.

Więcej informacji w filmie wprowadzającym Bartosza Filipa Malinowskiego: