Czwarty Kongres InnoSHARE’18 Let’s Inspire Poland

2018-06-21, godz. 6:44,
kategoria: Aktualności

Jak przyśpieszyć globalny rozwój startupów, badań naukowych i firm z Polski? Jak komercjalizować badania zagranicą? Jak powinna wyglądać współpraca naukowców z firmami i firm z naukowcami?
Tego i wiele więcej dowiesz się na innoSHARE’18 LET’S INSPIRE POLAND, który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Do uczestnictwa w Kongresie zaproszeni są m.in. startupy i spin-offy, przedsiębiorcy i inwestorzy, młodzi naukowcy, doktoranci i studenci z kół naukowych, instytucje otoczenia nauki i biznesu czy też administracja publiczna wspierająca rozwój innowacji. Zaproszeni są wszyscy, którzy w jakimkolwiek stopniu interesują się badaniami i rozwojem- biznesowo, naukowo-innowacyjnie.

Harmonogram Kongresu:

DZIEŃ 1 (27.06.)
innoSHARE’18
? Tematyka: Internacjonalizacja startupów i nauki oraz współpracy z młodą Polonią.
➡ Prezentacje, wystąpienia, panele dyskusyjne (impactTALK+, INTERview, imacptSPEECH, startupPITCH)
➡ Konkurs dla startupów oraz spin-offów.
➡ Warsztat dla startupów oraz spin-offów.

DZIEŃ 2 (28.06.)
InnoSHARE’18
? Tematyka: Nauka, biznes i innowacje
➡ Prezentacje, wystąpienia, panele dyskusyjne
➡ Przedstawione zostaną przykłady rozwoju działów R&D i sposoby komercjalizacji badań zagranicą.

DZIEŃ 3 (29.06.)
BIOTECH Forum
? Tematyka: Rozwój i przyszłość onkologii
➡ Panele dyskusyjne, prezentacje i wystąpienia (impactTALK+, imacptSPEECH) na temat:
? postępów w rozwoju terapii onkologicznych w Polsce i najnowszych przełomach naukowych na świecie,
? istoty propagowania idei niekomercyjnych badań klinicznych, czyli tych, które są prowadzone z bezpośredniej inicjatywy instytucji naukowych, a także
? rozwoju polskiego rynku biotechnologicznego i strategii komercjalizacji najnowszych terapii, które mogą zmienić oblicze terapii pacjentów.

PRELEGENCI:
? Luis A. Diaz – wiodący autorytet w dziedzinie onkologii na świecie, który rozwinął szereg spersonalizowanych metod diagnostycznych i terapeutycznych w tym obszarze. Współzałożyciel Inostics, PapGene i Personal Genome Diagnostics Inc. (PGDX). Obecnie pełni rolę Kierownika Oddziału w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku.

? dr Lech Ignatowicz – CEO startupu Biopromic, w który zainwestowała fundusz Global Goods należący do Billa Gatesa,

? dr Bartłomiej Kołodziejczyk – twórca technologii produkcji wodoru, który sprzedaje obecnie klientom w Chinach, a samą firmę prowadzi w Melbourne i Singapurze,

? dr Katarzyna Marczuk – badacz i pracownik w firmie nuTonomy, w której opracowuje algorytmy do pojazdów autonomicznych, które spotkać można w Singapurze
i Bostonie,

? dr George Jackowski – współtwórca ponad 30 firm biotechnologicznych w Kanadzie, autor ponad 180 patentów z doświadczeniem w komercjalizacji projektów w Kanadzie i USA

? dr Alan Kozikowski – założyciel i CEO StarWiseTherapeutics, firmy, która opracowała nowatorskie i bezpieczne leki używane podczas leczenia licznych zaburzeń neurologicznych oraz nowotworów.

Rejestracja na stronie: www.innoshare.pl

_______________________________________________
ORGANIZATOR:
Fundacja Polska Innowacyjna powstała w lipcu 2014 roku. Jej misją jest wspieranie Polski, aby stała się jednym ze światowych centrów innowacji i biznesu. Jednym z głównych projektów Fundacji jest coroczny Kongres innoSHARE, który odbywa się w Warszawie oraz połączony z nim cykl Meetupów w kraju i za granicą pt. innoSHARE on the road: Meetups, które inspirować mają młodych Polaków i Polonię do współpracy. Fundacja wspiera również kampanię edukacyjną Bez wiz do USA, która zainicjowała wspólnie m.in. z: PLL LOT, Fundacją Teraz Polska czy Instytutem Myśli Schumana.